Novice

                      Okvircki-za-splet_160x160-logo-zsdv                            Okvircki-za-splet_160x160-EU                       Okvircki-za-splet_160x160-IFS                    Okvircki-za-splet_160x160-MGTS

   

 S projektom "Zmigaj se do vadbe" k športni aktivaciji odraslih

 

  • 12.6.2025_Najavljamo objavo Javnega povabila za izvajalce strokovno vodenih športno-rekreativnih vadb

    V mesecu juniju bo na spletni strani projekta Zmigaj se do vadbe objavljeno prvo javno povabilo izvajalcem športno-rekreativnih vadb. Gre za prvo takšno povabilo v sklopu štiriletnega projekta Zmigaj se do vadbe, s katerim želimo gibalno neaktivno odraslo populacijo Republike Slovenije spodbuditi h gibanju. V okviru projekta bo za ciljno javnost zagotovljeno brezplačno izvajanje strokovno vodenih športno-rekreativnih vadb, obenem pa želimo s projektom opolnomočiti izvajalce vodenih vadb, okrepiti povezave med ponudniki le-teh in krepiti kompetence kadra.

    Več o javnem povabilu si lahko preberete v informativnem letaku.

    O objavi povabila vas bomo pravočasno obvestili.

  • 29.5.2025_Regijske pisarne OKS-ZŠZ aktivno vključene v projekt »Zmigaj se do vadbe«

    Na srečanju vodij regijskih pisarn Olimpijskega komiteja Slovenije - Združenja športnih zvez (OKS-ZŠZ), ki je potekalo v sredo, 28. maja 2025 v Slovenskem olimpijskem izobraževalnem centru (SOIC), je vodja evropske pisarne OKS-ZŠZ Polona Samec predstavila ključne naloge regijskih pisarn v okviru projekta »Zmigaj se do vadbe«. Projekt, ki ga vodi OKS-ZŠZ, je usmerjen v aktivacijo odrasle, telesno nedejavne populacije (18+) skladno s Smernicami Svetovne zdravstvene organizacije (WHO).

    Vloga regijskih pisarn OKS-ZŠZ v projektu 

    Regijske pisarne OKS-ZŠZ bodo skrbele za lokalno koordinacijo, obveščanje in podporo izvajalcem programov športno-rekreativnih vadb ter prebivalcem v posameznih regijah. Njihove naloge bodo  vključevale: 

    - obveščanje upravičenih izvajalcev o javnih povabilih in možnostih sodelovanja, 
    - svetovanje pri razumevanju pogojev za prijavo in pripravi vlog, 
    - pomoč pri vključevanju posameznikov v športno-rekreativno vadbo in komunikacija z zdravstvenimi ustanovami  - organizacijskimi enotami Nacionalnega inštituta za javno zdravje (Centri za krepitev zdravja in Zdravstvenovzgojni centri), 
    - sodelovanje z lokalnimi skupnostmi (župani, podžupani ipd.), 
    - spremljanje izvajanja športno-rekreativnih vadb na terenu ter deljenje dobrih praks, 
    - obveščanje o strokovnih usposabljanjih in seminarjih za športne delavce. 

    Javno povabilo za izbor izvajalcev športno-rekreativnih vadb za leto 2025/2026

    V začetku junija 2025 bo OKS-ZŠZ objavil Javno povabilo za izbor izvajalcev športno-rekreativnih programov vadbe.  

    Skupna vrednost javnega povabila znaša 690.000,00 EUR. V prihodnjih letih bosta sledili še dve javni povabili, in sicer za obdobji 2026/2027 in 2027/2028, kar projektu daje dolgoročno stabilnost. 

    Upravičeni prijavitelji bodo izvajalci športnih programov, kot jih opredeljuje 2. odstavek 6. člena Zakona o športu (ZŠpo-1).

    En prijavitelj bo lahko oddal več vlog, vendar le eno v posamezni statistični regiji.  

    Izbrani izvajalci bodo morali zagotoviti, da bo vadba, ki bo potekala dvakrat tedensko po eno uro, predvidoma 30 tednov, strokovno vodena in skladna s predpisanimi standardi kakovosti.  

    Izbranih bo približno 150 programov, ki bodo razporejeni po vsej Sloveniji in bodo izpolnjevali standard kakovosti vadbe, ki ga je pripravila Strokovna delovna skupina projekta »Zmigaj se do vadbe«. 

    Višina sofinanciranja je odvisna od lokacije izvedbe vadbenega programa: 

    - 1.812,60 EUR za 60-urni program, ki se izvaja na brezplačnih zunanjih površinah, 
    - 4.555,80 EUR za program, ki se izvaja na površinah, kjer je potrebno plačati najemnino (notranji/zunanji objekti). 

    Vadba je za udeležence v vseh primerih brezplačna

    Izbrani izvajalci bodo pred začetkom vadb vključeni v usposabljanje, na katerem se bodo seznanili z metodami motivacije udeležencev, postopki pravilne izvedbe meritev ter aktivnostmi za krepitev zdravja. 

    Pričetek izvajanja programov je predviden po izdaji obvestil o izboru, zaključek pa najpozneje do 31. avgusta 2026.

    Povabilo in spletni obrazec za oddajo vloge bosta objavljena na povezavi: https://zmigajsedovadbe.olympic.si.

    Več informacij sledi v kratkem.  

  • 16.5.2025 _ OKS-ZŠZ izbral izvajalca diagnostike telesnih zmogljivosti v projektu »Zmigaj se do vadbe«

    Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez (OKS-ZŠZ) je 16. maja 2025 na Portalu javnih naročil Republike Slovenije objavil odločitev o oddaji javnega naročila v postopku izbora izvajalca diagnostike telesnih zmogljivosti, usposabljanje merilcev in vodji meritev v okviru projekta »Zmigaj se do vadbe« za obdobje 2025–2028. Izbran izvajalec je Fakulteta za šport Univerze v Ljubljani (Gortanova ulica 22, 1000 Ljubljana).

    OKS-ZŠZ je kot naročnik začel 31.marca 2025 postopek javnega naročila po odprtem postopku »Izbira izvajalca diagnostike telesnih zmogljivosti, usposabljanje merilcev in vodji meritev v projektu »Zmigaj se do vadbe« za obdobje 2025 – 2028«, rok za oddajo ponudb pa je bil do 28. aprila 2025 do 9. ure. Podrobnejše informacije o postopku izbora izvajalca diagnostike telesnih zmogljivosti v projektu »Zmigaj se do vadbe« so na voljo na povezavi

  • 31.3.2025_ OKS-ZŠZ objavil javno povabilo za izbiro izvajalca diagnostike telesnih zmogljivosti v projektu »Zmigaj se do vadbe«

    Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez (OKS-ZŠZ) obvešča, da je 31. marca 2025 na portalu javnih naročil objavil obvestilo o javnem povabilu za izbiro izvajalca diagnostike telesnih zmogljivosti, usposabljanje merilcev in vodji meritev v okviru projekta »Zmigaj se do vadbe« za obdobje 2025–2028. 
     
    Objava nosi številko JN002140/2025-EUe16/01 in je dostopna na povezavi.

    Vse zainteresirane izvajalce vabimo, da se prijavijo na razpis. 

  • 24.2.2025_Imenovani člani strokovne delovne skupine projekta Zmigaj se do vadbe

    Izveden je bil postopek izbora strokovne skupine, ki bo zadolžena za pripravo standarda kakovosti vadbenih programov, metodologije izbora vadečih, določitve minimalnih standardov za izvedbo meritev ter posledično izbor izvajalca meritev ter druga svetovanja. Skupina je že pričela z delovanjem in imela prvo sejo 21. februarja 2025.

    V strokovno delovno skupino so bili imenovani:

    - Andrea Backović Juričan, diplomirana delavna terapevtka,

    - Prof. dr. Majo Pajek, doktorico znanosti smeri kineziologija,

    - Dr. Maja Smrdu, doktorica znanosti smer psihologija,

    - Matej Kokalj Kokot, doktor medicine – specialist medicine dela prometa in športa,

    - Dr. Matej Plevnik, doktor znanosti smer kineziologija in

    - Dr. Suzana Pustivšek, doktorica znanosti smer kineziologija.

  • 15.1.2025_ Olimpijski komite Slovenije in Nacionalni inštitut za javno zdravje za aktivno Slovenijo

    Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez (OKS-ZŠZ) in Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) sta sklenila dogovor o institucionalnem partnerstvu pri projektu »Zmigaj se do vadbe«, katerega cilj je povečanje telesne dejavnosti odraslih prebivalcev Slovenije, ki niso dovolj telesno aktivni v skladu s smernicami Svetovne zdravstvene organizacije. 
     
    Sodelovanje med OKS-ZŠZ in NIJZ se osredotoča na povezovanje dveh ključnih sektorjev – zdravstvenega in športnega. NIJZ bo v projektu igral ključno vlogo pri oblikovanju modelov, ki omogočajo varno vključevanje posameznikov v športno-rekreativne programe, pri tem pa bo sodeloval tudi pri pripravi presejalnih vprašalnikov in drugih strokovnih orodij, ki zagotavljajo smotrnost in varnost udeležbe v teh programih. Tako bo omogočeno, da se udeleženci vključijo v ustrezne vadbene programe, ki jih bodo vodili strokovnjaki, tako na področju športa kot zdravstva. 
     
    Poleg tega bo sodelovanje omogočilo dodatno izpopolnjevanje kadrov v obeh sektorjih, kar bo prispevalo k kakovostni izvedbi programov ter povečalo strokovno znanje na področju športne rekreacije in zdravja. 
     
    Vključevanje NIJZ v projekt prinaša dodano vrednost s pomočjo njihovega strokovnega znanja pri oblikovanju in usklajevanju aktivnosti znotraj zdravstvenega sistema ter zagotavljanju dolgoročne trajnosti projekta. 
     
    Po zaključku projekta bo sodelovanje med Centri za krepitev zdravja, Zdravstveno-vzgojnimi centri, regijskimi pisarnami OKS-ZŠZ in izvajalci športno-rekreativnih programov omogočilo nadaljnjo spodbudo za redno telesno dejavnost, kar bo dolgoročno prispevalo k izboljšanju javnega zdravja v Sloveniji. To sodelovanje bo ključnega pomena za vzdrževanje in širjenje rezultatov projekta ter zagotavljanje trajnostnih vplivov na aktivno življenje prebivalcev. 

  • 14.1.2025_Predstavitev projekta Zmigaj se do vadbe predstavnikom združenja občin

    V mesecu januarju so na MGTŠ potekala srečanja z reprezentativnimi predstavniki županov iz slovenskih občin, na katerih so bili seznanjeni tudi z evropskim projektom "Zmigaj se do vadbe", katerega namen je spodbujanje telesne dejavnosti in izboljšanje zdravja med odraslimi državljani Slovenije, ki so zaradi različnih razlogov sodijo v telesno neaktivni delež prebivalstva. Glavni cilj projekta pa je neaktivne občane in občanke, starejše od 18 let, spodbuditi k redni telesni vadbi, ne glede na njihove fizične sposobnosti ali pretekle izkušnje s športno aktivnostjo.

    Projekt "Zmigaj se do vadbe" ponuja enostaven in dostopen način vključevanja gibanja v vsakdanje življenje. Na srečanju so župani imeli priložnost spoznati načrtovane aktivnosti, ki vključujejo organizirane skupinske vadbe v športnih objektih ali na prostem. Srečanja so prisotnim županom predstavljali stičišče, kjer so lahko razpravljali tudi o morebitnih izzivih pri uvajanju projekta v lokalne skupnosti ter o možnostih za medsebojno sodelovanje. Kljub izzivom, so župani izrazili podporo in pripravljenost za sodelovanje, poudarili pa so tudi pomen spodbujanja zdravega načina življenja med prebivalci svojih občin.

    Projekt predstavlja odličen primer sodelovanja med lokalnimi oblastmi, državnimi institucijami in civilno družbo, ki si skupaj s športom prizadevajo za izboljšanje zdravja in kakovosti življenja v lokalnih skupnostih. Obenem izvrstno predstavlja prizadevanja slovenske krovne športne organizacije – Olimpijskega komiteja Slovenije-Združenja športnih zvez, da sta rekreativni šport in športno udejstvovanje pomembna temelja razvoja športa ne le v Sloveniji, temveč tudi v Evropi in po svetu. 

    Projekt bo izveden v več fazah, pri čemer je časovnica naslednja:

    - februar 2025: prvi razpis za izbor izvajalcev športnih programov.

    - maj / oktober 2025: predviden začetek izvajanja športnih programov.

    - oktober 2025 – september 2026, 2027: izvajanje športnih programov v naslednjih letih.

    Prezentacija projekta je dostopna na povezavi.

    prenos

  • 24.12.2024_ OKS-ZŠZ vabi strokovnjake k prijavi za člane strokovne skupine projekta »Zmigaj se do vadbe«

    Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez obvešča, da je 24. decembra 2024 na portalu javnih naročil objavil obvestilo o javnem povabilu za imenovanje članov strokovne delovne skupine projekta »Zmigaj se do vadbe«. 
     
    Objava nosi številko JN009239/2024-SL1/01 in je dostopna na povezavi.
     
    Vabljeni k prijavi strokovnjaki, ki želijo prispevati k uspešni izvedbi projekta in sodelovati pri oblikovanju ključnih smernic. 

  • 27.8.2024_Ministrstvo in Olimpijski komite s projektom Zmigaj se do vadbe k športni aktivaciji odraslih

    Minister Matjaž Han in predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) Franjo Bobinac sta podpisala pogodbo za izvedbo projekta Zmigaj se do vadbe. S projektom želita povečati vključitev telesno neaktivnih odraslih v športne dejavnosti. Po vsej Sloveniji bo vzpostavljena mreža brezplačnih strokovno vodenih športno-rekreativnih in preventivnih programov za krepitev zdravja in aktivaciji odraslih.

    Na Ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport in na Olimpijskem komiteju Slovenije - Združenju športnih zvez se močno zavedajo pomena zdravega življenjskega sloga za kakovost življenja Slovenk in Slovencev. Podpis pogodbe je potekal 16 dni po zaključku 33. poletnih olimpijskih iger, ko olimpijski duh še ni zapustil Slovenije, ter en dan pred začetkom paralimpijskih iger v Pariz. Na novinarski konferenci so sogovorniki poudarili, da športna aktivnost ni omejena le na olimpijske igre in vrhunske športnike, temveč vključuje vsakega izmed nas, ne glede na fizično pripravljenost, starost, spol, karierno pot ali morebitne prepreke.

    Minister za gospodarstvo, turizem in šport Matjaž Han je ob tem dejal, da v športu ljudje praviloma vidimo zgolj vrhunske športnike na velikih tekmovanjih in še to le tiste s kolajno. »V ozadju je nekaj bistveno več. Šport ima tudi pomembno družbeno vlogo, je ključen za zdravje in dobro počutje naših državljank in državljanov. Z rekreativno vadbo skrbimo za svoje telesno in duševno zdravje ter večjo kakovost življenja.« Minister Han je ob tem poudaril, da želi ministrstvo tudi s pomočjo projekta v sodelovanju z OKS in drugimi strokovnimi institucijami, kot je Nacionalni inštitut za javno zdravje, povečati delež športno in telesno dejavnih odraslih. »Obenem pa si želim, da šport v Sloveniji ni le privilegij nekaterih, ampak da bo športno aktivnih čim več otrok, mladih in odraslih, ne glede na njihov socialni status,« je izpostavil Han in pozval vse odrasle, »da si vsak zase vzamemo nekaj ur na teden za športne aktivnosti – naj bo v naravi ali v športni dvorani.«

    Predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez Franjo Bobinac je izpostavil: »Slovenija ni v samem svetovnem športnem vrhu le v profesionalnem športu, visoko se uvršča tudi po številu športno aktivne splošne javnosti. Kljub temu bi bil odstotek telesno dejavne lahko višji. S projektom Zmigaj se do vadbe, želimo za gibanje navdušiti tudi ciljne skupine, ki trenutno niso gibalno najaktivnejše. Z veseljem in ponosom smo danes podpisali pogodbo z Ministrstvom za gospodarstvo, turizem in šport, s katero uradno začenjamo z izvajanjem projekta. Prepričan sem, da bomo za vadbo navdušili številne in z medsebojnim sodelovanjem dosegli in presegli zastavljene cilje. Zdrava populacija namreč dosega večje uspehe na vseh življenjskih področjih in prispeva k višjemu življenjskemu standardu.«

    Pomen redne rekreativne športne dejavnosti za posameznika je poudarila tudi dr. Suzana Pustivšek, profesorica športne vzgoje in kineziologinja: »Telesna dejavnost pripomore k ohranjanju telesne kondicije, koordinacije, mišične moči, zmanjšuje tveganje za pojav krhkosti pri odraslih in starejših ter zmanjšuje tveganje za nastanek raka in pomaga pri obvladovanju številnih kroničnih bolezni ter ugodno vpliva na dušeno zdravje posameznika. Na žalost še vedno velik delež Slovencev ne dosega priporočil za telesno dejavnost Svetovne zdravstvene organizacije. Telesna nezadostna dejavnost prebivalcev Slovenije predstavlja poseben izziv. Zato je združevanje posameznikov in organizacij v različnih okoljih,  kot so izobraževanje, šport in zdravstvo ter lokalne skupnosti, ključno za reševanje tovrstne problematike.«

     

    O projektu Zmigaj se do vadbe
    Projekt bo delno financiralo Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport, in sicer iz Evropskega socialnega sklada (ESS) in sredstev proračuna Republike Slovenije. Za aktivnosti projekta Zmigaj se do vadbe, ki se bodo izvajale do konca leta 2028, bo namenjenih dobrih  4.411.765 evrov. Sredstva bodo namenjena vzpostavitvi mreže kakovostnih strokovno vodenih športno-rekreativnih in preventivnih programov za krepitev zdravja in aktivaciji odraslih k redni telesni aktivnosti. Pod okriljem projekta se bodo izvajale brezplačne 60-urne ali celoletne programe, s katerimi bomo spodbujali zdrav življenjski slog med populacijo, ki je telesno nedejavna. Na ta način bodo vsem prebivalcem, ne glede na njihov socialni status, na voljo brezplačne strokovno vodene športno-rekreativne vadbe in preventivni programi, ki bodo ponujali celovito vpetost v športno rekreacijo na atraktiven in zanimiv način. OKS bo projekt izvajal v vseh 12 slovenskih statističnih regijah.

    Programi vadbe se bodo začeli leta 2025 in zaključili leta 2028. Projektne aktivnosti, vključno z vključevanjem posameznikov v športno-rekreativne programe, izvedbo meritev stanja in napredka udeležencev ter širjenjem mreže izvajalcev 60-urnih programov, so načrtovane za začetek leta 2025.

    Podrobnosti o projektu Zmigaj se do vadbe, so objavljene na spletni strani OKS, informacije o programih vadbe pa bodo razdeljene tudi preko NIJZ, ZRSZ, Zveze društev upokojencev in drugih organizacij. OKS vabi vse, ki bi želeli postati del projekta in narediti nekaj zase, da si na spletni strani projekta poiščejo svojo vadbo in se prijavijo na razpisane vadbe.

    Ob koncu projekta pričakujemo učinke na različne ciljne publike: izvajalce strokovno vodenih programov vadb, telesno nedejavno odraslo populacijo in lokalno okolje.

    - Izvajalci strokovno vodenih programov vadb bodo s projektov izvajanje svojih dejavnosti dvignili na višji, kakovostnejši nivo, okrepili kompetence obstoječega kadra in pridobili priložnost za širjenje mreže sodelavcev;

    - Telesno nedejavna odrasla populacija se bo lahko v vadbo vključevala v varnem, nadzorovanem okolju, meritve telesnih zmogljivosti bodo izvajali strokovnjaki na začetku in koncu vadbe – tako bodo lahko udeleženci sami spremljali napredek in spremembe. Obenem bodo strokovnjaki oblikovali posebne prilagojene programe, ki bodo vključevali potrebe bolnikov s kroničnimi boleznimi, starejših in vadečih z omejenimi funkcionalnimi zmožnostmi. Vadbe bodo na voljo v vseh 12 statističnih regijah, kar bo pomembno pripomoglo k geografski dostopnosti na regionalnem in lokalnem nivoju. Prav tako bo program dostopen vsakomur, ne glede na socialno ozadje, saj gre za cikel brezplačnih vadb;

    - Za lokalo okolje bo projekt prinesel povečanje pestrosti ponudbe športno-rekreativnih programov, dvig zavedanja pomembnosti zdravega življenjskega sloga v lokalnih skupnostih in občinah ter ne nazadnje tudi povezovanje in krepitev preventivnih aktivnosti na področju zdravstva in športa.

    Pomen redne telesne dejavnosti za zdravje ljudi
    Človekovo telo je ustvarjeno za gibanje. Telesna dejavnost prinaša številne koristi za zdravje in dobro počutje. Redna telesna dejavnost pomaga pri obvladovanju debelosti, bolezni srca in ožilja, kroničnih obstruktivnih pljučnih bolezni, številnih kostno-mišičnih obolenj, preprečuje nekatere vrste raka ter uravnava in nadzira na novo nastalo arterijsko hipertenzijo in na novo nastalo sladkorno bolezen tipa 2. Poleg tega lahko ugodno vpliva tudi na duševno zdravje, saj zmanjšuje simptome tesnobe in depresije ter izboljšuje miselne procese in spanec, sploh če se izvaja na prostem v naravi, kar je še posebej pomembno pri otrocih in mladostnikih. Pri starejših odraslih telesna dejavnost pripomore k ohranjanju telesne kondicije, koordinacije ter mišične moči, kar preprečuje oziroma zmanjšuje možnost padcev in poškodb ter dolgoročno vpliva na boljšo kvaliteto življenja v pozni starosti. 

    Stanje rekreativno športne dejavnosti odraslih
    Po podatkih raziskave Eurobarometer, izvedene v aprilu 2022, delež telesno nedejavnih prebivalcev iz leta v leto narašča po vsej Evropi, tudi v Sloveniji. V Sloveniji se redno rekreativno s športom ukvarja okrog 52 odstotkov ljudi. V obdobju 2017-2022 se je v Sloveniji delež telesno nedejavnih povečal za 2 odstotka, v EU celo za 4 odstotke. Epidemija COVID-19 je situacijo močno poslabšala. Skoraj ena desetina (9 odstotkov) slovenskega prebivalstva je v obdobju epidemije povsem prenehala s telesno dejavnostjo, kar 29 odstotkov jih je sicer še občasno telesno dejavnih, a manj pogosto kot pred epidemijo. Skrb vzbujajoči podatki, pridobljeni v raziskavi, so le poudarili pomanjkanje ustreznih programov ali aktivnosti, namenjenih nagovarjanju splošne javnosti in spodbujanja telesne aktivnosti. Prav to, spodbujanje telesno nedejavne populacije k vključitvi v brezplačne strokovno vodene športno-rekreativne in preventivne programe za krepitev zdravja in aktiviranja odrasle populacije, je glavni namen za začetek programa Zmigaj se do vadbe.

    Novica je bila objavljena na spletni strani Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport. 

  • 19.6.2024_Evropska sredstva za projekt Zmigaj se do vadbe

    Ministrstvo za kohezijo in regionalni razvoj je odobrilo evropska sredstva za projekt Zmigaj se do vadbe. Evropski socialni sklad plus bo za projekt namenil skoraj 2,8 milijona evrov.

    Cilj projekta bo povečanje deleža telesno dejavnih odraslih prebivalcev Slovenije z vzpostavljanjem pogojev za njihovo vključitev v strokovno vodene športno-rekreativne programe vadbe.

    S projektom Zmigaj se do vadbe bo vzpostavljena široka mreža izvajalcev kvalitetnih, strokovno vodenih športno-rekreativnih in preventivnih programov za krepitev zdravja in aktiviranja odraslih na lokalni ravni, ki bodo namenjeni telesno nedejavni populaciji odraslih oseb (posameznikom, ki niso telesno dejavni skladno s priporočili Svetovne zdravstvene organizacije). Omogočena jim bo brezplačna vključenost v izbrani program športno-rekreativne vadbe.

    V mrežo izvajalcev bodo vključeni tisti programi športno-rekreativne vadbe, ki bodo ustrezali standardom kakovosti, ki jih bo v okviru projekta oblikovala strokovna komisija. V mrežo izvajalcev programov športno-rekreativne vadbe bodo vključene športne zveze, športna društva ter drugi izvajalci športnih programov skladno z Zakonom o športu, ki bodo izpolnjevali standard kakovosti programa. Upravičenec do finančnega prispevka je Olimpijski komite Slovenije.

    Za projekt v vrednosti 4.411.765,13 evra bo Evropski socialni sklad plus prispeval skoraj 2,8 milijona evrov, natančneje 2.797.059,10 evra. 

    Novica je bila objavljena na spletni strani Ministrstva za kohezijo in regionalni razvoj.